3 Aralık 2012 Pazartesi

2. takasta en çok parçayı ben götürmüşüm

Son iki aydır en gözde konum evdeki eşyaları sadeleştirmek adına elemek, vermek, elden çıkarmak, takas yapmak bazılarını da satmak :D Yatağın altını dolduran küçülen çocuk kıyafetlerimiz yeni sahiplerini buldu. Çocukların kendilerinin izni ile elediğimiz oyuncaklarının birazı LÖSEV'e gitti, bir kısmı arkadaşlarına hediye gitti, bir kısmı organik pazarda kurulan takas şenliğine ayrıldı, bir kısmı da internetten satılıyor kumbaralarına gelir olmak üzere.

Yeryüzü Derneği ve Zumbara'nın ortak düzenlediği ilk takas şenliğini kaçırmıştık, ancak bu sırada evdeki tüm eşyalarımı, çoluk çocuk tüm kıyafetlerimizi, oyuncaklarımızı gözden geçirip bir kenara ayırdık. Öyle ki 3 jumbo poşet dolusu eşya çıkmış. Maltepe Organik Pazar mekanında 18 Kasım'da yapılan takasta en fazla eşyayı götüren ben olmuşum :P

37 parça bebek kıyafeti
21 parça oyuncak
12 ayakkabı, terlik
71 kıyafet ve bir kaç parça eşya

Toplam 141 parça
karşılığında bana üzerinde 1-2-10-20 adet diye yazan kartlardan verdiler. Eşyalarımızı güzelce tezgaha dizdikten sonra kayıt sırasına göre çağrıldık ve tezgahtan elimizdeki kartları vererek beğendiğimiz eşyaları aldık. Ben zaten evde eşya azaltmaya çalışıyor olduğum için pek bir şey almadım. Ancak içlerinde 4 tane organik çilek fidesi, bir koca kutu kuru dağ nanesi, bir bez çanta, bir pantalon, bir etek, bir kaç kitap ve CD aldım. Çocukların verdikleri oyuncakları nerdeyse hemen seçildi. Kalan mallar Bolu'da yanan bir köye gönderilecekti. Oyuncakları alan çocuklar mutlu mutlu oynasınlar. Bu arada benim de 25 senedir sakladığım barbie tipi Fatoş ve Sindy bebeklerim de yeni sahiplerine gitti.

Takas sırasında bir de benim getirdiklerimi kim alıyor diye bakmaktan kendimi almadım. Bir hoş bayan baktım benim sweatshirt, bebek slingimi, bir iki parça eşyamı seçmiş. Dayanamadım bunları ben verdim dedi, orada hemen tanıştık, aynı okuldanmışız ve aynı zevklere sahipmişiz, karşılaştığımıza çok memnun olduk.

Hoş tanışıklıklarla geçen 2. el takası çok güzeldi. Hatta bu konuda evde devamlı konuştuğumuzdan büyük kızım bir arkadaşına bir pelüş kedi hediye etti. Buna çok sevinen arkadaşı da ona 5 tane ufak Miniş oyuncak verdi. Böylece ilk defa takası kendisi de deneyimlemiş oldu. İki çocuk da ne kadar mutlu oldular size anlatamam :)

Her ay yapılacak bu takasları kaçırmayın derim. Bazı şeyler parasız da alınabiliyor :) Sıradaki takas 9 Aralık'ta yapılıyor. Bakalım benim rekorumu geçecek sayıda eşya getirecek olacak mı?

2 yorum:

  1. Tebrikler..ne kadar düşünceli bir insansınız..ben de elimden geldiğince çevremle (freecyle gibi şeylerle) paylaşıyorum fazlalarımı..çocuklara öğrtemk çok güzel bunları...

    YanıtlaSil
  2. Merhaba, yazinizda bahsettiginiz bayan benim:-) 9 aralikta gerceklesen takas icin koca bir canta dolusu esya hazirladim ama son anda programimizda olan bir degisiklikten dolayi gelemedim. 13 ocaktaki organizasyona katilmayi planliyorum yine 5 aylik oglumu da yanima alip. Orada yeniden gorusebiliriz umarim. Sevgiler...

    YanıtlaSil