10 Aralık 2011 Cumartesi

Aşıların zararları ile ilgili duyarlı kişiler arttıkça yeni yeni sayfalar hazırlanıyor, yazılar yayınlanıyor. Bunlardan biri de "AYMD Aşı Yaptırmaya Mecbur Değilim Hareketi". Türkiye'de de bu girişimlerin olması çok sevindirici.

Sitenin anasayfasındaki vurucu cümleleri size yazmak istiyorum:

"Aşı yaptırmaya mecbur değilim çünkü;

Biliyorum ki tüm bebekler 2 yaşına kadar ihtiyaç duyduğu antikorları anne sütünden alır ve bu sayede bağışıklık sistemleri güçlenir.

Biliyorum ki aşılar ağır metaller, sentetik kimyasallar, GDO proteinleri içerir, bunlar çocuğumun beyin gelişimini tehlikeye atarak hiperaktiviteye ve otizme neden olabilir.

Biliyorum ki kanunen çocuğuma yaptıracağım tüm tıbbi müdahalelerde tasarruf hakkına sahibim ve çocuğumu riske atacak hiç bir uygulamayı doktorum ısrar etse dahi kabul etmek zorunda değilim.

Çünkü biliyorum ki çocuğum değerli."


Gıda hareketi de bu sayfa hakkında bir haber yapmış:

Çoğunuz doğduğu anda haberiniz bile olmadan aşı yapıldığını biliyor musunuz?

Ya buna hakları olmadığını?

Ya daha sonra hergün birileri kapınızı çalıp içeriğini bilmediğiniz ve hangi çıkar için bedavaya çocuklarınızı aşıladıklarından hiç haberdar olmadığınız birileri kapınızı tekmelerse ne yaparsınız?

Hiç istemediğiniz bir ilacı içmeye zorlayamayacağı gibi aşı yapmaya da zorlayamaz. Hiç sordunuz mu neden çocuğumu aşılamak için benden izin istemiyorlar? Hastane kapısından kovulan çocuklar neden bedava aşılanıyor. Üstelik kamu görevlisi bile olmayan bazı kimseler kapılarımızı tokmalayalak aşı olamya mecbursunuz aksi halde diye tehdit ediyor?

İşte duyarlı bir grubun Facebook'da kurduğu AYMD / Aşı Yaptırmaya Mecbur Değilim Hareketi ne yapmanız gerektiğini anlatıyor.

İşte Hareketin sitesinden kısa bir kesit:

"Hiçbir insan tercih etmediği bir tedavi yöntemini uygulamaya mecbur bırakılamaz. AYMD Oluşabilecek risklerden dolayı aşıları güvenli bulmayan kişileri kendilerine ve sorumluluklarındaki fertlere aşı yaptırtmama haklarını destekler, bundan dolayı sağlık kuruluşlarınca baskıya maruz kalmalarını önleyecek hukuksal hakları konularında bilinçlendirir. Bilimsel kurullara araştırmanızı yapın ben ne yapacağıma karar veririm der."

Eğer birileri kapınıza gelip çocuğunuza aşı yaptırmaya sizi zorlar ve dava açmakla tehdit ederse bize mail atın. http://www.aymd.org/

Ayrıca aşılardan zarar görenlerin kurduğu bu siteleri ziyare edebilirsiniz. Daha fazlası için bize de yazın iletisim@gidahareketi.org
http://www.nvic.org/
http://novaccine.com/
Kaynak: http://www.gidahareketi.org/Cocugunuza-Asi-Yaptirmak-Zorunda-Misiniz--1006-haberi.aspx

***************************
Bana ulaşabileceğiniz linkler:

www.BasakPirtini.com

Doğal Annelik ile ilgili:
Doğal Anneyim Blogu: http://dogalanneyim.blogspot.com.tr
Milliyet Blog: http://blog.milliyet.com.tr/bashico
Facebook Doğal Anneyim Sayfası: www.facebook.com/dogalanneyim
Facebook Doğal Anneyim Grubu: www.facebook.com/groups/dogalanneyim
Instagram: www.instagram.com/dogalanneyim
Twitter: www.twitter.com/dogalanneyim
Youtube Başak Pirtini Kanalı: www.youtube.com/channel/UCRoKVtaVHmA48DsvW6Iid_A
Bilgi için e-posta: dogalanneyim@gmail.com

Enerjik Su ile ilgili:
Enerjik Su websitesi: http://enerjiksu.blogspot.com.tr
Facebook Enerjik Su Sayfası: https://www.facebook.com/enerjiksu/
Bilgi için e-posta: enerjiksu@gmail.com

Doğal yöntemlerle hayvan bakımı ile ilgili:
Bashico Blogu: http://bashico.blogspot.com.tr
Köpekler ve İnsanları Blogu: http://kopeklerveinsanlari.com
Facebook Hayvanlardan Mesajlar Sayfası: https://www.facebook.com/hayvanlardanmesajlar/
Instagram'da Hayvanlardan Mesajlar: www.instagram.com/hayvanlardanmesajlar

Başak Pirtini'den e-posta ile haber almak için e-bültene üyelik: 
http://eepurl.com/TeYdX

3 yorum:

 1. Ben kizim ilk dogdugunda bu konuyla ilgili cizdirme noktasina gelmistim. Isil(http://smilinglikesunshine1.blogspot.com/) basariyla direnmeye devam etti. Cok sukur hicbir sorun da yasamadi. Ilk blogu Veggie Way'de detaylari ile de anlatmisti.

  Ama ben kime danistiysam asi yaptirmamanin bu ulke icerisinde cok riskli olacagini soylediler. O donemde Ingiltere'de yasiyorduk ve oraya geri donecegimiz icin oradaki doktorlarla da konusmustum.(sonra belimden ameliyat oldum ve donemedim) Cesaret edemedim asi yaptirmamaya. Aile ici baski da dahil!

  Siz ne yaptiniz cocuklariniz icin? Var mi Turkiye'de direnebilen anneler?

  Amerika'da bir arkadasim, bogmaca idi galiba, oglu ile birlikte yakalandiginda, dogrudan asi olmayanlari suclamisti ki, kendisi de bilgili, iradeli, doktora ustu calismalar yapan birisi ve konunun da dogrudan icinde! Onlar asi olmadikca bu mikroplarin da koku kazinamiyor, daha gucleniyorlar demisti :((

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. evet var.yazıyı ve yorumu üzerinden uzun bir zaman geçtikten sonra gördün.çünkü yeni anne oldum.aşıları araştırırken kendimi burada buldum. ben 4 aylık oğluma aşı yaptırmadım.doğumda bana sormadan baktım hemşire iğneyi hazırlıyor.direk itiraz ettim.istemiyorum ben yavrumun aşı olmasını dedim.bayağı tepki aldım.dakikalar önce doğum yapmış biri olarak fazla konuşuyordum.onlara aşıları anlatmaya çalıştım ama pek başarılı olduğumu sanmıyorum.sonuç olarak çevrem arkadaşlarım herkes bana tepkili.abzürt olduğumu,düşüncesizlik ettiğimi söylüyorlar.bence başka çocuğunuz olursa onlara bari yaptırmayın.ve en önemlisi de bence Allaha güvenmek.saygılarımla.(bu arada eğer istanbulda aşılara karşı bi protesto olursa canı gönülden katılırım:))

   Sil
 2. 5 aylik bebegim icin sut anne ariyorum.izmirdeyim.yardimci olmak isterseniz lutfen bana 0506 248 70 24 numaradan ulasin.

  YanıtlaSil