Enerjik SU içelim


Dr. Masaru Emoto'nun deneyinde "Seni seviyorum" dendikten sonra oluşan su kristali
A’dan Z’ye Sağlıklı, Enerjik, Yapılandırılmış Su, Alkali Suyun Ötesi
Su hakkındaki bu uzun yazımda öğrenmenizi istediğim pek çok konuyu derledim. Kitapçılarda Su ile iyileşme konusunda yazılmış pek çok kitap var ancak suyun EN ÖNEMLİ ÖZELLİĞİ olan ENERJİSİ ile ilgili yazılan yok! İşte bu yazıda bulacağınız konular:

Yaşlanmayı önleyen su
Alkali su nedir?
Su hakkında bir kaç çıkarım
Patrick Durkin’in iyileşme hikayesi; Alkali sudan yapılandırılmış suya geçişi
Alkali suyun olası zararları neler?
Alkali değerinizi nasıl ölçersiniz?
Yapılandırılmış suyun, musluk suyu ve şişelenmiş sudan farklı özellikleri
Yapılandırılmış suyun tarım ürünlerine etkisi
Yapılandırılmış suyun farkı
Biraz da benim hikayem: yapılandırılmış suyu nasıl kullanıyorum
Yapılandırılmış suyun sağlığımız üzerindeki etkisi
Yapılandırılmış Suyun kan hücreleri üzerindeki etkisi
Suyu yapılandırmanın çeşitli yöntemleri var
Yapılandırılmış suyun bilimi
Yapılandırılmış suyun kimyası ve fiziksel özellikleri
Toksinleri arındırma: Klasik filtreleme ve ters ozmoz sistemiyle ilgili sorunlar ve alternatifi
Su yapılandırıcı araçlarla ilgili videolar
Hangi Su Yapılandırıcı Aracı almalıyım?
Su Yapılandırıcı araçları nasıl satın alabilirim?
Tüketim çarkı: Para, Para, Para!
Su Yapılandırıcı Araçların Tanıtımı ve İş Ortaklığı Programı*************************************************************
Enerjik Su Araçlarıyla ilgili satış sayfasına gitmek için buraya tıklayın lütfen.
Tüm yazı içindeki "yapılandırılmış su" kelimelerine tıklarsanız daha fazla bilgi ve satın alma için The Wellness Enterprise web sitesine gidebilirsiniz.
*************************************************************
Bu yazı çok mu uzun? Daha kolay gezinmek için ENERJİK SU İÇELİM websitesine gidebilirsiniz. 
*************************************************************
Suyun her zaman sağlıklı olmadığını ve aslında yanlış suyun sizi daha sağlıksız, hasta, ağrı dolu yapacağını biliyor musunuz?

Sağlığınız bozuksa ve bu sayfaya denk geldiyseniz siz de benim gibi kendinizi nasıl iyileştirebileceğinizi ve nasıl daha sağlıklı olabileceğinizi bulma yolunda ilerliyorsunuz demektir. 30 yaşından sonra damar tıkanıklıkları, diş çürükleri ve başka hastalıklar yaşamaya başladım. Kendimi böylece doğal yollarla iyileştirme yolunda sağlıklı beslenme, stres giderici yöntemler, egzersizler hakkında araştırma yapmaya adadım. Bu yolda karşıma daha evvel pek dikkat etmediğim SU çıktı.

Gerçekten suyun ne olduğunu biliyor muydum?
Suyu nasıl içmeliydim?
Su ne demekti?
İyi su nasıl olmalıydı?


Su sadece içip susuzluğumu giderecek bir içecekten ötesiydi aslında.

SU; Canlı, yaşayan, düşüncelerimizi barındıran bir kaynak.
SU; Gerçek bir hayat kaynağı.


16-18 yaşlarımda her gün 2-3 litre su içmeye çalışıyordum. Gün boyunca hazırladığım iki pet şişeden içiyordum. Evdeki suyumuzu şişelenmiş su getiren firmalardan aldığımız için bundan ötesini bilmiyordum. Nadiren bazı ailelerde gördüğüm üzere filtre su cihazlarını musluk suyuna takarak su tüketenler vardı. Bazı tanıdıklarım da maden suyu içiyordu. Son ikisini pek bilmediğimden ailemden alışmış olduğum yöntemle şişelenmiş su tüketmeye devam ettim. Zamanla aklıma şu soru geldi:

“Hayvanlar doğada su içerken kimseye para ödemeden istedikleri nehir, dere, göl, yağmur suyu gibi doğal bir kaynaktan su içiyorlardı da biz niye suya para ödüyorduk?Neden musluk suyunu güvenle tüketmiyorduk?”

Yakında su taşıyabileceğimiz bir kaynak yoktu. Musluk suyu da içilecek kadar temiz ve mineralli değil deniyordu. Suya fazla para ödememek adına musluğa takılan filtreleme sistemlerinin anlamlıydı. Ancak filtreden gelen musluk suyu şişe suya göre pek fazla içilesi değildi. İçince halen susuzluğumu gideremediğimi hissediyordum. Pek doğal da olduğunu düşünmüyordum. Filtrelenmiş suyun bir şekilde şehir suyunun kirletilmiş, sonra temizlenmesi için ilaç atılmış, sonra tekrar arıtılmış, saflaştırılmış, mineralleri kaybolmuş, sonra tekrar mineral katılmış, kısaca üstünde çok  fazla oynanmış cansız bir  su olduğunu görüyordum. Hayatımda ancak bir kaç kez tattığım kaynağından taze akan suyun tadını ise hiç unutamıyordum. Bedenimdeki hücrelerim aradaki uzun yıllar boyunca bu suyun tadını çeşitli şişelenmiş sularda arayıp durdular. Ta ki YAPILANDIRILMIŞ SU ile karşılaşıncaya kadar.

*************************************************************

Yaşlanmayı önleyen su
Bedenimizin %70’i su ve bildiğimiz üzere iyi bir sağlık ve uzun yaşam için bu miktarı yüksek tutmak önemli. Yaşlanınca olan kırışıklıklar aslında hücrelerimize suyu daha fazla sokamamızla alakalı ve bunu kozmetik kremlerle düzeltmek de bir yere kadar etkili. Doğal yollara bakınca 70 yaşındaki Annette Larkins’in nasıl yüksek doğal su içeren çiğ vegan beslenmeyle yaşına meydan okuduğunu görebiliyorsunuz. Annette’in 40 yaşında gösteren resimlerine bakınca sağlıklı ve yaşam enerjisi dolu besinlerle beslenerek yaşlılığı öteleyebileceğimizi siz de anlayabilirsiniz. Su gerçekten de en saf haliyle taze, çiğ sebze ve meyvelerde bulunuyor. Genelde yeterince taze sebze ve meyve yiyemiyoruz. Peki içtiğimiz su ne kadar saf?

Çoğumuz suyun her zaman sağlıklı olmadığını, hatta yanlış suyun bizi daha sağlıksız, hasta ve ağrı dolu yapabileceğini bilmiyoruz.

*************************************************************
Alkali su nedir?
Alkali Su burada devreye giriyor. Vücudumuzun pH’ına yani hücresel dengemize uygun suyu içmeye çalışıyoruz. pH değeri 0-14 arasında bir skaladır. pH 0-7 arası asidik, pH 7-14 arası alkali yani bazik kabul edilir. Alkali Diyet kitabında alkali yapan yiyecekleri tüketerek ve alkali su içerek vücudumuzun pH dengesini 7 ve üstü yani alkali tutarak hastalıkları iyileştirebileceğimiz yazılı. Anlatılana göre pH 7’nin altına düştüğünde asidik oluyoruz ve hastalıklara yol açan bakteri ve virüslerin yaşamasına uygun bir ortam sağlanıyor. Vücuttan kimyasal ve toksin atılımı zorlaşıyor. Bu açıdan siz de piyasadaki pH 7’nin üstünde pH 8’e yakın hatta pH 9 olan alkali içme sularını tercih etmeye çalışıyor olabilirsiniz. Bazı alkali damlalar ve İngiliz karbonatı ile pH 10 değerinde su elde edip hastalıklarından kurtulmak amacıyla kürler yapanlar da mevcut. Bu şekilde hayat boyu içilecek ilaçlar yerine alkali suyun yarattığı mucize iyileşmelere tanık olmuş olabilirsiniz.

Ancak su gerçekte doğada yüksek alkali değerlerde bulunmuyor. Ttam anlamıyla canlılıkla titreşen bir bedene sahip olmak için içmemiz gereken doğal su peki nasıl olmalı?*************************************************************
Su hakkında araştırdıktan sonra başta size bir kaç çıkarımda bulunmak istiyorum:
 

- Bir kişinin hayatı boyunca içebileceği tek bir çeşit en iyi su yoktur
- Suyun enerjik özellikleri suyun kimyasından daha önemlidir
- Su direk doğadan gelir veya buna en yakın biyolojik benzerinden başlamak iyidir
- Alkali su, dengesini kaybetmiş sudur ve dengesini kaybetmiş bedenleri dengeye getirmek için faydalıdır.

*************************************************************
Patrick Durkin’in iyileşme hikayesi: Alkali sudan yapılandırılmış suya geçişi
Bu noktada okuduğum The Wellness Enterprise Kurucusu Patrick Durkin’in hikayesine yer vermek istiyorum. Başarılı bir borsa uzmanı olan Patrick, bir gün herşeyden bıkmışken su ile ilgili çalışmaya karar veriyor. Her türlü su filtresi satıyor, iki sene boyunca alkali su cihazları satışı yapıyor. Kendisi de alkali su içerek kısa sürede tıbbi olarak o sırada kötü olan sağlığında bir iyileşme yakalıyor. Ancak cihazlarını satsa bile kısa vadede bedeni iyi eden alkali suyun, bedeni uzun vadede hasta edeceğini anlıyor. Örneğin arkadaşı Kim, %90’dan fazla çalışmasını durdurmuş böbreklerini iyileştiriyor ve doktorlara göre 3-6 aylık kalmış ömrünü uzatıyor, bedenini alkali su içerek 3 senede pH 4’ün altından halen asidik olan pH 5.3’e çıkarıyor.

Bugün Patrick’in videolarını görenler onun enerjisine ve canlılığına hayran kalıyorlar. Aslında 30 yaşındayken hastalıklarla boğuştuğunu, 2000 yılında her gün ağrı çektiğini anlatıyor. Bir yıldan uzun süre karnı ağrıyor ve ishal sorunu yaşıyor. Asit reflüsü var ve eklemleri ağrıyor. Klasik doktorlar hayatı boyunca her gün içmesi için kuvvetli bir antiasit ilacı öneriyorlar. İlaca başlasa da her gün hayatı boyunca içmek istemiyor. Yan etkilerinden ve daha kuvvetli bir doz veya başka bir ilaç gerekebileceğinden endişe duyuyor. Sebep yerine semptomu tedavi etmeye çalıştığını farkedince sağlık problemlerine başka bir yol aramaya başlıyor. Ağrı çekerken bu sefer doktoru rahatsız barsak sendromu (IBS) teşhisi koyuyor. Hastalıklarının gerçek kaynağını aramaya başlıyor. Yaşadığı yerdeki beslenme, homeopati, akupunktur, kayropraktik, masaj, nefes, holistik danışmanlık gibi neredeyse her tip şifacıyla çalışıyor. Buğday, gluten, süt, şeker ve alkolü kesiyor. Yıllarca neredeyse %75’i avokado ve pirinç olan diyetlerle besleniyor. Mide ağrıları en azından kesiliyor. Edindiği tecrübeyle, vücudu asidik olursa ağrı hissedeceğini, alkali olursa daha sağlıklı olduğunu anlıyor. Yaşadığı rahatsız barsak sendromu ile ilişkisini yeniden gözden geçiriyor. Bu hastalığı öğretmeni yerine koyup ona yaşattığı dersler için teşekkür edip şükretmeyi öğreniyor. Bu sayede beslenmesini işlem görmüş gıdalardan, şeker, buğday, süt ürünleri ve alkolden daha tam taneli ve çiğ yiyeceklere yönlendiriyor. Stresini kontrol etmeyi öğreniyor ve haftada en az 3-4 kere 25 dakikalık egzersiz yapmaya başlıyor. Beslenmesine, egzersizine ve stresine dikkat etti mi vücudunun daha iyi dayandığını farkediyor. Sağlığı iyileşiyor olsa da tam olarak mükemmel olmuyor. Sonra alkali suyu öğreniyor. Vücudundaki suyun pH’ını değiştirebileceğini öğrenince suyun iyileşmesinde anahtar rolü olduğunu anlıyor. Alkali suyu tüketmesinin 3. ayında normal insanlar gibi pizza ve dondurma yiyebildiğini farkedince tatları ve aromalarını ne kadar özlediğini anlıyor. Sindirim sistemini düzelten alkali suya o kadar tutkuyla inanıyor ki alkali su yapan cihazları satmaya başlıyor. Ancak alkali su pazarı çok satış getirmiyor. Ne kadar çok insanla konuşsa, anlatsa, tutkusunu alkali su hakkındaki makaleler ve başarı hikayeleriyle desteklese de, hayatı boyunca yüksek satışlar elde etmiş bir satışcı olarak başarısı bir kaç satıştan öteye gidemiyor. Bilgisini geliştirmek amacıyla su filtreleri ve suyun kalitesi hakkında öğrenmeye başlıyor. El filtrelerinden mutfak filtrelerine, buzdolabı filtrelerinden su zembillerine ve ev filtrelerine kadar her türlü filtreyi satmaya başlıyor. Adeta bir “sağlıklı” su gurusuna dönüşüyor. Su filtrelemenin ABC’sini ve şehir suyundaki kimyasalları öğrenip, onları nasıl filtreleyip iyi su elde edileceğini öğreten sunumlar yapmaya başlıyor.

Sonra, herşeyi değiştirecek bir şey öğreniyor.

Alkali suyu ilk içmeye başladığında asidik olan vücudunu alkali yapmak sağlığına çok iyi geliyor. Ayrıca bu suyun antioksidan özelliği de var. Ancak su alkalize olduktan kısa bür süre sonra antioksidan özelliği hızla azalmaya başlıyor. Bu açıdan doğadaki gibi orjinal özelliklerini barındıracak dengeli bir su olduğunu düşünemiyor. Fransa Lourdes’de Japon bilimadamlarına alkali ionize su makinaları üretme fikri veren yüksek alkali değerlere sahip sağlıklı su kaynakları bulunuyor. Evet alkali su bu kaynaklardan doğal olarak geliyor, yüksek antioksidan ve iyileştirici özelliği var. Ancak bilim adamları bu şifalı suyu örnek alırken bir başka özelliğini atlıyorlar. Kaynaktan çıktığındaki gerçek şifayı sağlayan canlılığını ve doğal ENERJİSİNİ
!

************************************************************* 
Alkali suyun olası zararları neler?
Patrick’in bir süre sonra; Alkali su kullanıyorum ve vücudum belli bir dengeye geldi, peki vücudum dengeye gelince acaba alkali su ileride ne yapacak? Bedenimi çok mu alkali yapacak? Böyle olursa ne tür yan etkiler yaşarım? gibi sorular aklına takılmaya başlıyor. Biraz araştırma yapınca alkali suyu uzun süre içmenin metabolik alkaloza, dokulardaki pH’ın normal değerin (7.35-7.45) üstüne çıkmasına yol açtığını öğreniyor. Alkalozda beden çok alkali olduğunda kandaki serbest kalsiyum proteinlere bağlanmaya başlıyor. Bunun sonucunda da zihin karışıklığı, kaslarda zayıflık, miyalji (kas romatizması), kas krampları, spazmlar oluşmaya başlıyor. Farelerle yapılmış bir deneyde uzun vadeli alkali ionize su kullanımının kalp yetmezliğine yol açtığı bulgulanmış. Vücudunuzu asidikten alkaliye belki bir kaç ayda, belki bir iki senede geçirebilirsiniz ancak bu noktada aşırı alkali olmamaya dikkat etmeniz lazım. Çünkü aşırı alkali düzeyi tekrar nötr pH 7’ye düşürmek asidiği alkaliye döndürmekten zor olabilir. Bu da aylar alabilir. Uzun süre pH 8.5 ve üstü yüksek alkali değerde kalmak organ sisteminizin çökmesine ve enerjinizin tükenmesine, sonunda da ölüme yol açabilir.
 
************************************************************* 

Alkali değerinizi nasıl ölçersiniz?

Vücudunuzun pH değerini eczaneden alacağınız pH kağıdını idrarınızla ıslatarak ölçebilirsiniz. Gün içinde yaptığınız ölçümlerin ortalaması ne kadar asidik veya alkali olduğunuzu gösterir. Günlük almanız gereken su miktarının yaklaşık 2 litre olduğunu varsayalım. İdeal değer olan pH 6.8-7.2 üstüne fazlaca çıkmak sizin minerallerinizin de kaybı demek. Bu durumda elektrolit dengenizi 1-2 yemek kaşığı pekmezle tekrar dengeleyebilirsiniz. Uzun ve sağlıklı yaşam konusunda Çinlilerin elektrolit dengelemedeki formülü ise Yin Yang suyu (Her sabah güne yarım bardak sıcak su üstüne, yarım bardak soğuk su karıştırıp, 1 tatlı kaşığı kaliteli ısıl işlem görmemiş doğal bal karıştırıp bunu içerek başlıyorlar).

Sağlığınızı geri kazanmak için sadece alkali suya dayanmak yerine, diyetinize, egzersiz ve dengenizi bozan kaynağı yoketmeye yönelik yapay olmayan bedensel, zihinsel ve duygusal detoks yöntemleri üstüne çalışmalısınız.


Alkali suyun belli ki bazı faydaları var ancak uzun vadeli tüketimdeki risklerini de düşünmek gerekiyor. Bu risklerinden dolayı bazı holistik sağlık ve beslenme uzmanları alkali suyu asla önermiyorlar. Eğer aklınızda alkali su içerken sorularınız varsa mutlaka kan değerlerinize baktırarak dengede olup olmadığınızı kontrol etmelisiniz. Özel mikroskop altında normalde 25-30 dakika parlaklıkları görülebilen kan hücreleri, yüksek alkali kişilerde bir iki kere parlayıp kayboluyor ve 5 dakika içinde canlılıklarını yitiriyorlar. Yüksek alkali ortamdaki hücrelerin beyne ve kaslara oksijen götürecek yeterince güçleri olmaması kişinin neden enerjisinin düştüğünü açıklıyor. Eğer evinizde toksinleri arındıran ve alkali su yapan cihazlardan birini kullanıyorsanız kloru arındırıp arındırmadığından emin olun. Toksinleri arındırayım derken klorlu musluk suyu içmek de bir o kadar sağlıksız.

“Su ile Dans: Suyun Yeni Bilimi” kitabı yazarı M.J. Pangman (Dancing with Water: The New Science of Water) su ile ilgili şöyle bir ifade kullanmış:

“Enerji kullanılan herhangi bir işlem suyun dengesini bozduğunda, suyun hayat gücüne negatif bir etkide bulunuyor. Bu da bu suyu tüketen canlı için muhtemel bir negatif sonuç demek. Diğer yandan, doğada bulunan yöntemlere benzer metodlarla işlem gören su, canlı organizmaları dengeye getirirken üzerlerinde pozitif bir etki bırakıyor.”

Hikayemize dönecek olursak alkali su araştırmaları sırasında Patrick YAPILANDIRILMIŞ SU ile karşılaşıyor. Sağlığınız bozuksa bir süreliğine alkali suyu içerek sağlığınızı tekrar uygun düzeye getirebilirsiniz, ama uzun vadedeki sorunlarını riske etmemek lazım.

Gerçekten sağlığınızı düşünüyorsanız doğada kendiliğinden oluşmayan alkali suyu tüketmek yerine, doğanın yarattığı akarsular, nehirler, şelalelerden akan uygun pH değerlerindeki suyu içerek iç dengemize tekrar kavuşmalıyız. Bunu sağlayan yapılandırılmış suyu bir ömür boyu tüketebilirsiniz.

Patrick’in alkali suya güveni bu suyu içtiği zamanlarda tam olsa da, alkali suyun yan etkilerinden duyduğu endişe ile yapılandırılmış su araçları ve çalışması hakkında daha fazla öğrenmeye başlıyor. Bu araçlar suyun özel geometrik şekiller çizerek aynen dağdaki akarsular gibi akmasını sağlıyor. Kimyasını etkilemek yanında suyun enerjisini de yeniliyor. Özellikle insanların quantum fiziği hakkında bir çok yeni bilgi keşfettiğini ve herşeyin aslında enerji olduğunu anlamaya başladığımızı düşünelim. Aslında biz de suyuz. Bu durumda içtiğimiz suyun da enerjisi olması, canlı olması gerekmez mi?

Yapılandırılmış Su, suyun dağıtımında ve tüketiminde yeni bir çağ açıyor. Yapılandırılmış su araçları tek seferlik alınıyor, ömür boyu bakıma ihtiyaç duymuyor, ömürboyu garantili ve ek parçaya ihtiyaç duymadan kullanılabiliyor. Bu sayede harcamanıza karşılık katma değeri yüksek olan bir iş. Bu araçlardan geçirilen herhangi bir su enerjik ve sağlıklı içme suyuna dönüşüyor.

*************************************************************

Yapılandırılmış suyun, musluk suyu ve şişelenmiş sudan farklı özellikleri:
* Vücudunuz için daha güvenli, tüm toksinleri nötralize ediyor. (bunun hakkında bu bilimsel raporu siz de inceleyebilirsiniz)
* Daha iyi hidrasyon sağlıyor, yüzey gerilimi azalan su hücrelerinize daha iyi nüfus ediyor, böylece cildiniz daha yumuşak, ipeksi oluyor.
* Yüksek canlılık sahibi, suyunuzun enerjisinde ölçülebilen bir artış oluyor.
* Uzun vadeli kullanımını hesaplayınca fiyatı makul, para biriktirmenize olanak sağlıyor.
* Dünyanın kaynaklarını yenilemeye yardımcı oluyor. İnsanlar deneyimledikçe ve alkali suyun enerjisini hissettikçe başka bir şey içmek istemiyorlar. Şişelenmiş suya ilgi azalıyor. Daha fazla yapılandırılmış su yaratıldıkça, bir kısmı tekrar toprağa geri dönüyor ve oradaki suyu da etkiliyor. Bu devam ederek çoğalacak ve dünyadaki suların tümü bir süre sonra kirletilmemiş, oynanmamış haline geri dönecek.

Yapılandırılmış suyu inceledikten sonra Patrick ilk önce bir duş filtresi ediniyor. Böylece hem içtiği alkali suyu, hem de yapılandırılmış suyu karşılaştırmaya başlıyor. Sonra bir tane bahçe için su yapılandırıcı araç alıyor. Bahçesindeki bitkiler doğaları gereği çoğunlukla su oldukları için birden çok büyümeye başlıyorlar.

*************************************************************
Yapılandırılmış suyun tarım ürünlerine etkisi

Patrick’in çocuklarıyla çektiği ilk fotoğraf kendi bahçesindeki mısırları gösteriyor. İkinci fotoğraf ise aynı sokaktaki bir çiftlikte aynı gün çekilmiş. Sezon sonunda bahçesindeki mısırlar yaklaşık 3.6 metre (çifliktekilerden 1.2 metre daha uzun) oluyorlar. Ürünü o kadar fazla oluyor ki bir kısmını kapısı önüna açtığı masada dağıtmaya başlıyor. Yapılandırılmış suyun bir çilek tarlasındaki verimi artırma etkisini görmek için bu linkteki videoyu izleyebilirsiniz.Yapılandırılmış su sadece insanlara değil, bitkilere, hayvanlara da çok iyi geliyor.
*************************************************************
Yapılandırılmış suyun farkı
Patrick yapılandırılmış suyu kullanmaya devam ettikçe, duş aldıktan sonra cildinin daha iyi hissettiğini, eskiden su içmede zorlanırken yapılandırılmış suyu her gün kolaylıkla hedeflediği miktarda içebildiğini farkediyor. Ayrıca;
* Yapılandırılmış havuz suyunda yüzen kişilerin gözleri kızarmıyor, klordan rahatsızlanmıyorlar, ya da havuzu tamamen su yapılandırıcı araçlarla temizliyorlar
* Yapılandırılmış su içen kişiler daha enerjik hissediyorlar
* Yapılandırılmış su ile sadece bir kaç kez sulama yapınca çiftçiler ürünlerindeki dramatik değişimi görüyorlar

Borsadaki işini değiştirip su işine başlamasına sebep olan canlılık hissi kaybı geçiyor. Çalıştığı her saate sanki bir saat daha koyup çalışacak kadar çok enerjik hissediyor.

*************************************************************
Biraz da benim hikayem: yapılandırılmış suyu nasıl kullanıyorum
Şimdi biraz da kendi tecrübelerimden bahsetmek istiyorum. Uzun süredir doğal yöntemlerle sağlıklı olmak adına araştırmalar yapıyorum. Yaşadığım rahatsızlıkları ve çocuklarımın hastalıklarını da yine ilaçsız, doğal beslenme ve bitkilerle iyileştiriyorum. Beden sağlığı, doğal yaşam, doğal beslenme, duygusal sağlık vb. konularda kendimi geliştirmek için devamlı uzmanların ve doktorların seminerlerini dinliyorum. Bundan iki sene önce Patrick Durkin’in yapılandırılmış suyun sağlığımızdaki önemi hakkında konuştuğu bir online sağlık zirvesini dinlerken Su Yapılandırıcı Araçlarla tanıştım. Bu araçların içerisinden geçirilen suyu her türlü toksinle birlikte nötralize etmesi ve üstüne bir de canlandırma becerisi benim çok ilgimi çekti. Anlattığına göre su yapılandırıcı araçları içme suyunu, yemek, çamaşır hatta havuz suyunu bile yumuşatarak toksinlerden arındırmada kullanmak mümkündü. Aslında yüzmeyi çok sevmeme rağmen klorun tiroid fonksiyonları ve tüm bedendeki yan etkilerini bildiğimden yıllardır havuza girmiyorum. Haliyle çocuklarımı da sokmaktan hiç hoşlanmıyorum. Sonunda hep birlikte çocuklarla paralarımızı birleştirerek bir taşınabilir su yapılandırıcı birim almaya ve yakınımızdaki havuzun suyunu yapılandırmak için denemeye karar verdik. Su yapılandırıcı birimi suyun içinde dolaştırdıktan sonra suyun yumuşadığını, klorun kokusunun hafiflediğini hissettik. Her gittiğim havuza yanımda götürmeye başladım. Havuz suyunu bir kere yapılandırınca etkisi bir kaç gün sonra bile hissediliyor. Hatta havuzdan sonra saçlarım yumuşacık oluyor.


Taşınabilir Su Yapılandırıcı Birim ile suyu anında hızlıca yapılandırabilirsiniz
 Ayrıca bu Su Yapılandırıcı Birimi:
* Evde içtiğimiz beklemiş damacana sularını canlandırmada,
* Musluk suyunu yapılandırarak yemek suyu olarak kullanmakta,
* Sebzelerin üzerindeki zirai atıkları nötralize etmek için yıkama suyunu yapılandırmada
* Evdeki süs bitkilerinin suyunu yapılandırmada kullanmaya başladık.

Son bir seneyi aşkındır su içmeyi daha çok seviyorum, içtiğim suyun tadı yapılandırınca daha yumuşuyor. Çocukların okul mataralarına doldurduğum su ikinci gün kokmuyor, yapılandırılmış su standart suya göre daha taze kalıyor ve uzun dayanıyor. Bir kere yapılandırılmış suyu tadanlar çok beğeniyor. Bazıları ilk seferde anlamıyorlar ama suyu araçtan tekrar tekrar geçirince suyun tadının daha da yumuşak bir hale geldiğini farkediyorlar. Yapılandırılmış su ile sulanan çiçeklerimiz çok fazla boy attılar. Yapılandırılmış su içmeye başladığımdan beri evde 3 çocukla işlerim çok olduğundan genel enerjimde artış hissetmeye başladım. Bazen kendimi kaptırıp gece geç saatlere kadar farketmeden aşırı yorulduğum bile oluyor :) Beni bilenler bu enerjime şaşırıyorlar.


*************************************************************
Yapılandırılmış suyun sağlığımız üzerindeki etkisi
Doğru nemlendirme ve hidrasyon olmadan bedeniniz çevremizdeki kimyasalların şiddetli saldırısını detokslayamaz.
Ve içtiğiniz su –şişelenmiş su bile olsa- bu problemin bir parçası olabilir, çözümü DEĞİL! Eğer herhangi bir hastalık, ağrı, yorgunlukla mücadele ediyorsanız, Yapılandırılmış Su bir değişim yaratabilir. Bedeninizdeki her hücreyi detokslayabilir.
Sıradan, cansız musluk suyu büyük molekül yığınları halinde seyahat eder ve hücre zarına giremeden bedenden geçer gider! Araştırmalar gösteriyor ki, içtiğiniz su hücreleriniz için biyoyararlanıma sahip değil. Normal musluk suyu ya da şişelenmiş su içinde yüzüyor bile olsanız, hücreleriniz halen aç kalıyor olabilir.

Eğer buradaki bazı sıkıntıları siz de yaşıyorsanız:
Düşük enerji/bitkinlik, düzensizlik / kafa karışıklığı, eklem ağrıları, zayıf kan dolaşımı, yüksek tansiyon, uyku sorunları, anksiyete (kaygı bozukluğu), zayıf bağışıklık fonksiyonları, duygusal dengesizlik, kırışıklıklar, kuru cilt, kuru kırılgan saçlar, zayıf sindirim sistemi, depresyon

Yapılandırılmış su içmek size bu konularda fayda sağlayabilir:
•    Daha yumuşak, pürüzsüz, daha iyi görünen bir cilt
•    Artan hücresel beslenme
•    Daha fazla esneklik
•    Gençleşmiş hissetmek
•    Yemek yeme ihtiyacında azalma
•    Artan canlılık
•    Azalan ağrılar
•    Daha iyi bir uyku
•    Daha iyi bir ruh hali
•    Uygun vücut sıcaklığı düzenlenmesi
•    Sağlıklı metabolik reaksiyonlar
•    Daha iyi bağışıklık tepkisi
•    Sindirim iyileşmesi
•    Verimli atık atılımı
•    Detoksifikasyon
•    Azalan alerjiler ve astım
•    Artan konsantrasyon, dikkat ve kısa süreli hafıza *************************************************************

Yapılandırılmış Suyun kan hücreleri üzerindeki etkisi

Yukarıdaki video 48 saat ara ile canlı kan hücrelerinin analizini gösteriyor. İlk kısımda spontane hücre ölümlerini görülüyor. İkinci kısımda yapılandırılmış su içtikten sonra hücrelerin durumunu gösteriyor. Hücreler daha canlılıkla ışıldıyorlar. İlk kısımdaki hücrelerin nasıl ekranda yokolduklarını yani öldüklerini farkettiyseniz, ikinci kısımda bunun artık olmadığını görebilirsiniz.
 


*************************************************************
Suyu yapılandırmanın çeşitli yöntemleri var:


suya daldıracağınız magnetik çubukla 3-5 dakikada suyunuzu polarize edebilirsiniz.
* Mıknatıslarla manyetize ederek suyunuzu yapılandırabilirsiniz. Elektronik aletlerden gelen zararlı elektromagnetik alanlarla enerjik alanımız etkilenerek bozuluyor ve bu zayıflık da zamanla hastalıklara yol açıyor. Suyu magnetin barındırdığı enerjiye uyumlandırarak, magnetin çıkarıldığı dünyamızın bize sunduğu ve uyumlanmamızın sağlık açısından önemli olduğu esas manyetik alan enerjisine uyumlanmış oluyoruz. Bu bir sağlık magnetini ya da manyetik çubuğu suyunuza yakınlaştırarak ve böylece 5dk bekleterek yapılıyor. Magnetinizin güçü arttıkça manyetize edebileceğiniz suyun miktarı artıyor. Örneğin bu blogumda anlattığım acil yardım kitiniz varsa bu magnetle 5 dakikada 5lt suyu, resimdeki magnetik çubukla 5 dakikada 1 bardak suyu manyetize edebiliyorsunuz.


sürahimdeki su yapılandırıcı kuvartz, pembe kuvartz ve ametist kristallerim
* Su sürahinizin içine kuvartz, pembe kuvartz ve ametist gibi taşlar koyarak  suyunuzu yapılandırabilirsiniz. Bunu yaklaşık 10 sene boyunca yaptım, suyun tadı değişiyor, suyu daha severek içiyorsunuz. Kuvartz taşlarını düzenli olarak 1 kaşık elma sirkesi, az deniz tuzu ve içme suyu karışımında 10dk bekletip, sonra sol elde akan soğuk musluk suyunda arındığını düşünerek temizlemek gerekiyor. Ancak devamlı suda bekleyen taşlar bir süre sonra yeşilleniyor ve pürüzlülerse yosunlar iyi temizlenemiyor. Hiç yapılandırılmış su içmediyseniz farkını tatmak için elinizdeki kristalleri bu amaçla kullanmanızı ve suyunuzun enerjisini arındırmanızı öneririm.Dr. Masaru Emoto’nun çektiği su krisallerinin resimleri
* Suyun Mucizesi kitabının yazarı Dr. Masaru Emoto’nun çektiği su kristallerinin fotoğraflarında olduğu gibi müzik dinleterek, yazı yapıştırarak, konuşarak, dua ederek suyunuzu yapılandırabilirsiniz. Emoto’nun yöntemiyle her içtiğim bardak suya 3’er kere “Su seni seviyorum, sana saygı duyuyorum, sana teşekkür ediyorum” diyerek içtim. Bazı skeptikler söz söylemenin suya etkisine karşı çıksa da, suya iyi niyetler yüklemek bedenimize girdiğinde bize sağladığı faydaları artırıyor. Benim hissettiğim etkiler bu yönde. Ama sürdürülebilirlik açısından zorlandım bir kaç sene sonra aklıma geldikçe suya teşekkür etmeye başladım. Şimdi eğer taşınabilir su yapılandırıcı birimim yanımda değilse bu şekilde suyuma teşekkür ederek içiyorum.
Müziğin suya etkisi
Vorteks şeklinde bir su fıskiyesi
Suyu vorteks şeklinde döndürerek canlandıran blenderlara örnek
* Suyunuzu girdap/vorteks yani sonsuzluk işareti şeklinde döndürerek yapılandırabilirsiniz. Bunun için blenderda suyu döndürenler veya buna özel yapılmış profesyonel elektrikli cihazlar kullananlar var. Bu yöntemi kullanarak akan su havuzlarını Japon bahçelerinde görebilirsiniz.
Su yapılandırıcı bir araç
Su yapılandırıcı aracın içinden akan suyun izlediği vorteks
*Ancak benim deneyimlediğim en etkili, hızlı ve kolay yapılandırma şekli suyu kaynaktan çıktığı temizliğe döndüren, doğal akış hareketini yaptıran su yapılandırıcı bir araç kullanmaktan geçiyor. Bu araçlar hızlı, kolay, elektriksiz ve bakıma ihtiyaç duymadan ömür boyu size olabilecek en yüksek enerjiyle dolu temiz bir su sağlıyor.

*************************************************************

Yapılandırılmış suyun bilimi
Yapılandırılmış suyun enerjisinin altında aslında quantum fiziği yatıyor. Aşağıda suyun yapılandırılmasının altında yatan bilimsel açıklamaları okuyabilirsiniz. Dr. Gerald Pollack tarafından bulunan Gaz Deşarj Görüntüleme Yöntemi (GDV) ile canlı ve cansız maddelerin barındırdığı manyetik alan enerjisini ölçümlemek mümkün.Gaz Deşarj Görüntüleme Yöntemi (GDV) enerji alanlarını ölçmede kullanılır. Evet, suyun da enerjisi var ve yukarıdaki resimde bunu görebilirsiniz. En solda filtrelenmiş su, ortada doğal kaynak suyu ve sağda ise kaynak suyunun su yapılandırıcı araçla yapılandırıldıktan sonraki GDV ile çekilmiş resimleri var. Yapılandırılmış suyun enerjisi gözle görünür bir şekilde yüksek. İşte yapılandırılmış suyu içtiğimizde suyun bu enerjisinden faydalanıyoruz ve bu enerji bizim vücudumuza transfer oluyor.

Düşünün: İçinde daha fazla enerji barındıran suyu içmeyi tercih ederek vücudunuza da daha fazla enerji almış oluyorsunuz. Bu kadar basit ve etkileyici. 

Öncesi - Yapılandırılmış su içmeden – Sonrası
Suyu yapılandırınca suya enerji yükleniyor. Yüzde 10 ila 40 arasında daha fazla enerjiniz olsa ne yapardınız? Bu resimde sağdaki bedende yapılandırılmış suyun enerjisinin beden enerjisine katkısını görebilirsiniz.

*************************************************************
Yapılandırılmış suyun kimyası ve fiziksel özellikleri

Elmas ile kömürün kimyasal yapısı her ikisinde de karbon bağlarından oluşur. Kimyasal özellikleri aynı olsa da, karbon bağı açılarının farklılığından dolayı çok farklı fiziksel özellikler gösterirler. Elmas parlak ve sertken, kömür siyah renk ve kırılgandır. Buradan yola çıkarsak eğer suyun Hidrojen-Oksijen-Hidrojen bağlarındaki açıyı da değiştirirsek suyun fiziksel özelliğini de değiştirmiş oluruz. Suyun kimyası değişmez ama fiziksel özellikleri değişir. Yapılandırılmış su moleküllerindeki bu enerji değişimi tüm toksinlerin nötralize olmasına sebep olur.

Soldaki nötr musluk suyu – toksin tutan yapıda. Aynı suyun sağda su yapılandırıcı birim ile yapılandırılmış hali - toksin tutmuyor.
Bu resimlerde suyun toksinleri nötralize etmesine yol açan H-O-H açısı değişmiş halini görebilirsiniz. İlk resim nötr musluk suyu örneği, 90derecelik açılar toksik maddelere işaret ediyor. İkinci resimde 90 derecelik açıların kaybolması toksinlerin nötralize edilmesine işaret ediyor. Bu yenilenen kristal yapısı Dr. Emoto’nun suyla yaptığı deneylerdeki güzel ve sağlıklı su kristallerine benziyor.

Daha fazla bilimsel açıklama için bu sayfayı  ziyaret edebilirsiniz.

*************************************************************
Toksinleri arındırma: Klasik filtreleme ve ters ozmoz sistemiyle ilgili sorunlar ve alternatifi

Klasik bir su filtreleme sistemi sudaki toksinleri azaltır veya arındırır. Pek çok filtre az bir miktar toksini temizlerken, genelde kloru yüksek oranda arındırır. Klordan arınmış suyun tadı değiştiği için bu çok önemlidir ve bu suyu içen kişinin suyun temizlendiği ile ilgili ilüzyona güven duymasını sağlar. Fiziksel olarak suyunuzdan toksinleri arındırmak sizi içme, yemek ve banyo suyunuz hakkında daha iyi hissettirebilir ama daha önemli bir şeyi, enerjisini kaybeder! Hepimiz enerjiden oluşuyoruz. Hayat enerji demek! Yukarıda filtrelenmiş suyun GDV ile ölçümlenmiş enerjisinin resmini gördünüz. Neredeyse hiç enerjisi yok.

Bu linkteki Türkçe altyazılı videolar ters ozmoz sisteminin sakıncalarını anlatıyor. Videolardan tuttuğum notlar şöyle:

Patrick Durkin ters ozmoz suyu içtiği 7 yıl boyunca devamlı hastaydı. Kendi tecrübesini anlattığı videoları izleyerek siz de aynı şeyleri yaşamadan alternatif yöntemleri öğrenebilirsiniz.

Suyunuzu güvenli yapmaya gelince dikkat edilmesi gereken 3 önemli şey var:
Saflık yani sudaki toksinler, suyun mineral içeriği ve suyun enerjisi.


Malesef ters ozmoz bu 3 kategoride de iyi değil. Sudaki toksinleri arındırmada etkili. Fakat bunu suyun içindeki her şeyi alarak yapıyor. Böylece ters ozmoz ile dişlerinizi ve kemiklerinizi destekleyecek mineral içeriği azalmış veya tamamen yokolmuş oluyor. Bunun ötesindeki işlemde ters ozmoz yüksek bir enerji ve yüksek bir basınçla suyu ince bir zardan geçiriyor ve suyun yüzde 90’ını atık su olarak kanalizasyona akıtıyor. Bu şekilde gelen suyun sadece yüzde 10’unu alıp içiyorsunuz. Bu da suyu bölüyor ve enerjisini yokediyor. İşte ters ozmoz 3 önemli kategorinin herbirinde zayıf kalıyor. Ters ozmoz suyu bedende steril bir ortam yaratıyor. Sudaki mevcut mikroproseslerin vücudumda oluşmasına izin vermiyor.

Konu saflığa ve toksinlere gelince, bir milyar doların üstündeki endüstrinin bilmenizi istemediği bir sır var. Her şey enerjiden ve frekanstan oluşuyor. Ters ozmoz gibi bir sistem kullanarak sudaki toksinleri arındırsanız bile bu toksinleri sudaki enerjik imzası kalır. Bunu nasıl biliyoruz? Çok kolay. Homeopatiye bakalım. Homeopatik ilaçlar az miktarda fiziksel maddeleri alıp suya koyarak sonra da seyreltip çalkalayarak elde ediliyor. Bir madde 2600 kere çalkalandığında ve 26 kez seyreltildiğinde fiziksel olarak yok olduğu söyleniyor. Kimya orjinal materyalden hiç bir iz miktar bulamıyor. Ancak halen maddenin enerjisi suda kalıyor. İşte ters ozmozun sudaki fiziksel zehirleri etkin olarak uzaklaştırdığı ve suyu güvenli hale getirdiği mitse, gerçek ters ozmozun her zaman sudaki zehirlerin enerjik imzalarını suda bıraktığı şeklindedir.

Son 100 yılda gerçekleşen bilimsel keşifler suyu daha iyi anlayacak yeni yolları gösterdi. Ortaya çıkan endüstri farklı terimler kullansa da aslında aynı şeyi kastediyor. Suyu yapılandırmak, suyu enerjilendirmek, altıgen su... Tüm bunlar suyu moleküler düzeyde değiştirmeye çalışan teknolojiler. Bu neden önemli? Çünkü bir şeyi moleküler olarak değiştirdiğimiz zaman özelliklerini de değiştiriyoruz. Örnek olarak grafit ve elmasa bakalım. Aynı kimyaya sahipler. Fakat grafit ve elmas kesinlikle aynı değil. Bu ilkeyi suya uygulayacak olursak ve eğer moleküler düzeyde yapısını yani hidrojen bağını değiştirecek olursak, suyun özelliğini de değiştirmiş oluruz. Ve aslında sudaki tüm toksinleri basitçe moleküler yapısını değiştirerek nötralize edebiliriz. İşte bu suyu güvenli hale getirmenin yeni yolu. Suyu saflaştırmaya yönelik yeni yaklaşım. Tek başına ya da geleneksel filtrelerle birleşik olarak kullanılabilir. Bu tamamen tercihlerinize bağlı. Geleneksel filtreleme yerine veya geleneksel filtrelemeye ek olarak suyu yapılandırarak veya enerjisini artırarak saflığı elde edebileceğinizi anlamak önemli.

Suyun en önemli yönlerinden biri de sudaki mineraller. Ters ozmoza ise sudaki mineralleri uzaklaştırıyor. Ters ozmoz yerine suya mineral katan teknolojileri kullanabilirsiniz.

Özetleyecek olursak:

Ters ozmoz toksinleri arındırmada iyi iş çıkarıyor. Fakat bunu yaparken suda halen toksinlerin enerjik imzalarını bırakıyor. Ters ozmoz mineraller konusunda iyi değil çünkü vücudunuzun ihtiyacı olan sağlıklı mineralleri sudan uzaklaştırıyor. Ve enerji kategorisinde, suyun enerjisini zenginleştirmek yerine yokediyor. Belki sadece bir detoks yapıyorsanız veya gerçekten aç bir suyun vücudunuza girip bedeninizdeki toksinleri arındırmasını istiyorsanız içebilirsiniz. İşte ters ozmoz sadece buna yarayabilir. Şanslıyız ki, artık ters ozmozdan daha iyi su yapılandırıcı çözümler var.

Ters ozmoz sistemine bulabildiğim en iyi alternatif şöyle: seramik 10 senelik bir filtre, bir mineral filtresi ve tek sefer alınan su yapılandırıcı araç. Böyle bir ürün görmek isterseniz buraya tıklayın.

 *************************************************************

Anneee TV'de Suyu canlı içmek ile ilgili Ayşe Öner ile birlikte yaptığım program


Su yapılandırıcı araçlarla ilgili videolar

Yapılandırılmış Su, Nedir ve Neden önemli?

 

Su Yapılandırıcı Araçlar: Nasıl kullanılıyor?

  

Yapılandırılmış Su ile Paranızı biriktirin


Water Magic 101 Suyun Sihri nedir?
*************************************************************

Hangi Su Yapılandırıcı Aracı almalıyım?
Su yapılandırıcı araçları taktığımız her seferinde doğanın suyu eski haline dönüştürebileceği yeni bir enerji hücresi yaratıyoruz. Yapılandırılmış suyu toprağa geri gönderdiğimizde, dünyayı beslemiş ve daha doğal bir hale dönmesi için ona yardım etmiş oluyoruz. Bu etkilerinin yanısıra yapılandırılmış su içen kişiler zamanla enerjisi şişelenme ve ulaştırma sırasında çekilmiş  şişelenmiş suyu tercih etmemeye başlıyorlar. Bir kere yapılandırılmış suya alıştınız mı siz de benim gibi bir daha enerjiden yoksun sulara geri dönüş yapmak istemeyeceksiniz.Böylelikle çöplüklerdeki ve doğaya salınan pet şişelerin azalmasına katkıda bulunmuş oluyoruz. Yapılandırılmış su aynı zamanda ekolojik bir su.


Kobalt Taşınabilir Su Yapılandırıcı Birim
Genelde pek çok kişi benim gibi ilk olarak Taşınabilir Su Yapılandırıcı Birim’i (Portable Unit) alıyor. Basit bir aracın size kazandıracaklarını bu videoda izleyebilirsiniz. Bu araçla ilgili tecrübemi yukarıda paylaşmıştım.
Tüm Ev için Su Yapılandırıcı Birim
Eğer Tüm Ev için Su Yapılandırıcı Birimi (Whole House Unit) alırsanız evin girişine bunu takarak 300 metre’ye kadar evin her yerinden musluk, tuvalet, banyo, havuz, bahçeniz varsa buna bağlı sulama sisteminden geçen suları yapılandırabilirsiniz. Böylece içine su giren ev aletlerinizin ömrünü uzatacak, bahçenizin verimini artıracak, bitkilerinizi coşturacak ve sağlığınızı her yönden destekleyecek canlılıkta ve temizlikte bir suya kavuşabilirsiniz. Bahçenizdeki canlılığı artan kelebek, böcek, kedi, tavşan popülasyonundan, bahçenizde yaşayan canlıların ne kadar mutlu olduklarından anlayabilirsiniz. Bu bir sonraki almayı planladığım su yapılandırıcı araç.
Kobalt Su Yapılandırıcı Duş Başlığım
Duş için su yapılandırıcı birim (Shower Unit) alarak bu duş başlığını duşunuza takarak banyo suyunuzu yapılandırabilirsiniz. Taşınabilir Su Yapılandırıcı birimden sonra bunu da aldım. Özellile duşta kızlarım uzun vakit geçirmek isterken klordan ve gelen toksinlerden çok endişe ediyordum. Artık duş yaparken gönlüm rahat. Gerçekten de söylendiği şekilde duş suyum içilecek yumuşaklıkta, cildim daha az kuru ve saçlarım daha yumuşak oldu. Ayrıca su sanki kaynak suyu tadında ve temizliğinde akıyor, duş yaparken suyunuzu içebilirsiniz bile. Tadı bir harika!

Evye için Su Yapılandırıcı Birim
Evye için su yapılandırıcı birim (Undersink unit) alarak mutfak lavabosu altına basitçe kendiniz takarak yemekleriniz için kullanacağınız suyu, sebze, meyve yıkama suyunu ve musluktan gelen içme suyunuzu yapılandırabilirsiniz. Eğer musluk suyunuzda borulardan gelen tortular varsa basit bir karbon filtresi ile bu tortuları arındırabilirsiniz. Bir alternatif ve musluk altına yukarıda ters ozmoz bölümünde bahsettiğim Jivara Mountain Spring ünitesini bağlamak. Tek seferde, seramik filtre, mineral filtresi ve jivara su yapılandırıcı araç ile suyunuzu yüksek enerjili, sağlıklı, mineralli bir kaynak suyuna dönüştürebilirsiniz. Hem de çoook uzun yıllar boyunca yeni yatırım yapmadan.

*************************************************************
Su Yapılandırıcı araçları nasıl satın alabilirim?
Eğer siz de Su Yapılandırıcı Araçlardan bir tane edinip kendi üstünüzde ve hayatınızda denemek istiyorsanız, bu linkten satınalabilirsiniz.


Anlattığım ve başka tüm su yapılandırıcı ürünleri için bu linke bakabilirsiniz.


Eğer su yapılandırıcı cihazlar hakkında sorularınız varsa, satınalmada yardım istiyorsanız Enerjik Su Araçları sayfama bakabilir ya da bana dogalanneyim@gmail.com'a e-posta göndererek ulaşabilirsiniz. 

*************************************************************

Tüketim çarkı: Para, Para, Para!
Alkali su üreten cihazlar, arındırma filtreleri ek parçalar derken, sağlıklı bir su içme adına su firmaları bizi ömür boyu kendilerine bağlıyorlar. Evet tüm toplumun içinde bulunduğu tüketim çarkı böyle işliyor. Ama ben kendi hayatımda bu tip yaklaşımlara, bir ürüne, bir ilaca veya bir eşyaya bağlı kalma fikrine karşıyım. Alacağım şeylere ödediğim para ve bakımının bana getireceği masraflar, sağladığı kazancın yanında göz ardı edilebilir olmalı. Şimdiye kadar blog yazıları yazdığım için pek çok saadet zinciri tipi satış yapan firmalardan ürünlerini pazarlamam ve beni takip edenlere tanıtmam için teklif aldım. Almaya da devam ediyorum. Bu sistemler satanlar için çok kazançlı oluyor ama halkı fakirleştiriyor. Ancak satılan ürünlerin üretiminde yer alan fabrikaları, atıkları, çevre kirliliğini hayal edin. Daha basit ve doğal yöntemlerle çözülebilecek bir sorun için üretilmiş bir ürün ise buna harcanan masraflar ve insan gücünün gereksizliğini düşünüyorum. Eğer doğalı ya da daha kolay ve sade bir yolu varken sadece para için üretilen bir ürünse bunları kullanmayı ve tanıtmayı anlamsız buluyorum. İşte bu blogda size ilettiğim tüm ürünleri bu gözle seçiyorum.

Sadece doğayı eski haline ve insanları daha iyiye dönüştürmeye yardımcı olacak ürünleri tercih etmeliyiz. 


 *************************************************************
Su Yapılandırıcı Araçların Tanıtımı ve İş Ortaklığı Programı
İşte yukarıda belirttiğim şekilde aşağıdaki maddeleri düşünerek Su Yapılandırıcı Araçların tanıtımını üstlenmeye karar verdim :)

*Su yapılandırıcıların arkasındaki bilim,
*Araçların tek seferlik satın alınması,
*Ömür boyu kullanılabilmesi,
*Ömür boyu garantili ve 30 günlük para iadesi garantili olması,
*Ek parçaya veya elektriğe ihtiyaç duymaması,
*Torununuza belki de bırakabileceğiniz tek araç olması,
*Suyunuzu gerçekten de tadı ve canlılığı değişecek şekilde değiştirmesi ve
*Benim sağlığıma olumlu etkilerine inancım bu kararı almamda rol oynadı.

Yapılandırıcı Su araçları ve suyun gizemli bilgileri hakkında bulabildiğim öğrendiğim kaynakları Türkçe’ye çevirmeye devam ediyorum. Kendi su yaplandırıcı araçlarımı aldığım firmanın sitesinde de satın alma kolaylığı sağlaması açısından bu sayfadakine ek Türkçe bilgiler (yakında geliyor) ve Türkçe altyazılı videolar bulabilirsiniz. 


Eğer siz de kendi arkadaşlarınıza, çevrenize, sosyal medyada veya bloglarda yapılandırılmış su konusunda tanıtım yapmak ve kazanmak isterseniz bu linkteki formu doldurarak The Wellness Enterprise İş Ortağı (Affiliate) olabilirsiniz. Formu doldururken kimden duyduğunuz konusunda benim ismimi “Başak Pirtini” olarak yazmanız yeterli. Hiç bir ön ücret veya kota doldurmak gerekmiyor. Tanıtım yaptığınız sonuçlanan satışlardan komisyon almak için sizden alacak kişilerin The Wellness Enterprise Şti. tarafından adınıza verilen linki kullanarak satın alma yapmaları gerekiyor. Siz su yapılandırıcı araçların tanıtımından sorumlu oluyorsunuz, ürünlerin satışından, tüm dünyaya ücretsiz kargosundan da The Wellness Enterprise sorumlu oluyor.

Diliyorum ki bir gün herkes su yapılandırıcı araçları kullanacak, Dünya’da akan tüm sular yapılandırılacak ve sanki hiç kirlenmemiş, eski canlılıklarına dönecekler. O zaman kimse artık su yapılandırıcı araca da ihtiyaç duymayacak.Bunun gerçek olacağı geleceği göreceğimi biliyorum.

Lütfen dikkat!
The Wellness Enterprise Şti., tarafından verilen ve blog yazarı tarafından paylaşılan bilgiler, profesyonel tıbbi öneri, teşhis veya tedavi yerine geçmesi için önerilmemekte, iddia edilmemekte veya ima edilmemektedir. The Wellness Enterprise Şti. tarafından sunulan materyallerin (web siteleri, kitaplar, e-kitaplar, ses kayıtları, videolar, canlı telefon bağlantıları, kurs materyali, vb.) tıbbi teşhis veya tedavi için kullanılması ve nitelikli bir sağlık profesyoneli ile birebir ilişki yerine geçmesi tasarlanamaz. 

Durumunuz veya tedavi seçenekleriniz hakkında TIBBİ ÖNERİ, KURS VEYA TEDAVİ, TEŞHİS VEYA HERHANGİ BAŞKA BİR FİKİR ÖNERMİYORUM. The Wellness Enterprise Şti. tarafından ALDIĞINIZ HİZMET VE ÜRÜNLER sadece bilgi amaçlıdır. Her zaman herhangi bir zihinsel veya fiziksel sağlık durumu veya tedavi için bir doktorun veya nitelikli bir sağlık profesyonelinin önerisini alın.
Başak Pirtini

***************************
El yapımı, organik ve yenebilir anne-bebek bakım ve pişik kremimi gördünüz mü? Detaylar burada: http://dogalanneyim.blogspot.com.tr/2013/07/hindistancevizi-yagl-ve-bocek-kovucu.html?m=1

***************************

***************************
Bana ulaşabileceğiniz linkler:

www.BasakPirtini.com

Duygu Şifresi ile ilgili:
Duygu Şifresi Seansı bilgi: http://basakpirtini.blogspot.com/p/duygu-sifresi-seans.html
Facebook Duygu Şifresi sayfası: http://www.facebook.com/duygusifresibasak
Instagramda Duygu Şifresi: http://www.instagram.com/duygusifresibasak
Bilgi için e-posta: duygusifresibasak@gmail.com

Doğal Annelik ile ilgili:
Doğal Anneyim Blogu: http://dogalanneyim.blogspot.com.tr
Milliyet Blog: http://blog.milliyet.com.tr/bashico
Facebook Doğal Anneyim Sayfası: www.facebook.com/dogalanneyim
Facebook Doğal Anneyim Grubu: www.facebook.com/groups/dogalanneyim
Instagram: www.instagram.com/dogalanneyim
Twitter: www.twitter.com/dogalanneyim
Youtube Başak Pirtini Kanalı: www.youtube.com/channel/UCRoKVtaVHmA48DsvW6Iid_A
Bilgi için e-posta: dogalanneyim@gmail.com

Enerjik Su ile ilgili:
Enerjik Su websitesi: http://enerjiksu.blogspot.com.tr
Facebook Enerjik Su Sayfası: https://www.facebook.com/enerjiksu/
Instagramda Enerjik Su: http://www.instagram.com/enerjiksu
Bilgi için e-posta: enerjiksu@gmail.com

Doğal yöntemlerle hayvan bakımı ve hayvanlarla iletişim:
Bashico Blogu: http://bashico.blogspot.com.tr
Hayvanlarla iletişim seansı bilgi: http://basakpirtini.blogspot.com/p/hayvanlarla-iletisim-seans.html
Köpekler ve İnsanları Blogu: http://kopeklerveinsanlari.com
Facebook Hayvanlardan Mesajlar Sayfası: https://www.facebook.com/hayvanlardanmesajlar/
Instagramda Hayvanlardan Mesajlar: www.instagram.com/hayvanlardanmesajlar

Başak Pirtini'den e-posta ile haber almak için e-bültene üyelik: 
http://eepurl.com/TeYdX

14 yorum:

 1. merhaba; güzel ve önemli bilgi teşekkür etti..ben de suyumu önce dondurup sonra buzunu çözdürüp öyle içiyorum..o şekil de de yapılandıırlmış su olduğunu ve çok faydalı olduğunu öğrendiğimden beri..sizce de öylemi..FiLiZ

  YanıtlaSil
 2. Benim sormak istediğim bişey var başak hanım paylaştığınız deneyimlerinizi ilgi ile takip ediyorum yapılandırılmış su da çok ilgimi çekti ancak ufak bir endişem var bu konuda acaba bu aletler nano ile elde edilmiş olabilir mi yani yapılandırılmış su nano teknolojisi ile mi elde ediliyor

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Merhaba Nurcan hanım,
   Hayır nano teknoloji değil. Kutsal geometri ve suyun vorteks şeklinde akışı üzerine üretilmiş araçlar bunlar. Suya herhangi bir parça başka molekül eklenmiyor. Moleküler boyutta zaten su vorteks olarak akınca enerjisi temizleniyor. Molekülleri düzenleniyor.

   Sil
 3. Ilginc bir yazi. Bu konuyu arastirmaya deger. Ben suyuma boraks katip iciyorum. Bana cok faydasi dokundu. Acaba boraksda suyun enerjisini arttiriyor mu?

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Merhaba ben de sizden sonra boraks ve su hakkında okudum. Çok ilginç bir şey. Ancak suyu su olarak tüketmek hem de enerjik olarak içmek bana daha doğal geliyor. Boraks ile suyun enerjisi bence artmıyor. Ancak ph değeri değişiyor. Aynen karbonat, limon ve sirke eklendiği gibi. Bahsettiğim araçlar ise H-O-H molekül yapısındaki açıları etkilediği için daha yüksek enerjili bir yapıya dönüşüyor su. sevgiler.

   Sil
 4. Merhaba, ben taşınabilir su yapılandırıcı + duş başlığı almak istedim. 648 yerine 397 usd. İyi bir indirim ve ilk almak istediklerim bunlardı zaten. Ama satın alma bölümünde takıldım. Kredi kartım TL ama fiyat usd. Ayrıca ingilizcem yeterli değil. Türkçe alışveriş yapacağım ve TL kredi kartımı kullanacağım bir yer varmı, yada bana yol gösterebilirmisiniz. Bu cihaza ihtiyacım var ve satın almayı beceremedim. Bana bir şekilde yol gösterebilirmisiniz, teşekkürler.
  bahri.survival@gmail.com

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Merhaba Bahri bey,
   Bu iki cihaz da bendekiler. Dogru secim yapmissiniz. Kredi kartinizi kullanmayi denediniz mi de devam mi etmedi ya da hata verdi? Yoksa orada durdunuz mu? Normalde o anki kura gore bankaniz hesaplar devam ederseniz. Birlikte yapmak isterseniz satin alma sayfasini es zamanli acariz yardimci olurum. Ya da google translate ile sayfayi turkceye cevirip deneyebilirsiniz. Her halukarda Turkiye'den benim linkim ustunden

   http://thewellnessenterprise.com/cobalt-special-turkish/?twe=BasakPirtini

   satin aliyorsaniz bana mesaj geliyor. Hata verirse ve başarılı satinalmalarda firma ile iletisim kuruyoruz bana mesajla geri donuyorlar.

   Sil
 5. Ben de alkali su tüketimi ve suyun yapılandırılması konusundaki bilgileri ilgiyle okudum. Doğrusu doğal yollarla (cihazsız) yapılandırmaya ilişkin bilgileri gözüm aradı hep. Ancak pek bir bilgi bulamadım. Keşke ticari kaygılardan uzak öneriler bulabilseydim diye düşündüm.

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Merhaba İlhami bey, yazinin suyu yapilandirma yontemleri bolumunde diger yontemleri de anlatiyorum. Ayrica youtubeda structured water olarak ararsaniz cesitli ev yapimi yontemler de var. Kristallerin enerjisi cok yuksek onlarla da yapilandirabilirsiniz suyunuzu mutlaka deneyin yapmiyorsaniz. Buradaki urunler ev suyunun ve daha buyuk binalarin, fabrikalarin suyunun toksinlerden arinmis sekilde cevreye geri akmasina izin verecek duzeyde becerilere sahipler. Bu acidan ev yapimi urunleri yani anlik su temizleme yontemlerini kapasite acisindan asiyor. Eger tum evinizin, bahcenizin, isterinizin, tum lagima akan tuvaletin suyunu yapilandirmayi dusunurseniz su yapilandirici cihazlar harika. Ticari olarak tek sefer alinip torununuza dahi birakilmasi da cabasi. Su an suyun sahiplenildigi bir donemde sahsen benim bakis acim suya ozgurluk kazandiracak bu cihazlari dilerim herkesin kullanabilmesi yonunde. Bunun icin neler mumkun? :) iyi gunler dilerim.

   Sil
 6. Merhaba. Araştırmalarınızı paylaştığınız için teşekkürler. Ama ben tam anlamadım tabi henüz. Mesela" duş yaparken isterseniz suyu içebilirsiniz bile "demişsiniz. Sonra evye için başlık kısmında borulardan gelebilecek bakteriler için başka filtrelere mi gerek var demişsiniz? Okuduğumu anlayamadım da. Bir de siz bu yapılandırıcıya hangi suyu kullanıuorsunuz. Musluk suyumu ,damacana mı? Su canlanıyor böyle peki bakteridir,mikroptur,ağır metaldir bunlar için su arıtma kullanmak lazım mı?

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Merhaba, bem normalde duş taparken sebeke suyunu icmemeye dikkat ederim. Ancak enerjik su yapilandirici dus basligim ile artik istersem icebiliyorum, cunku cocuklar dus yaparken mutlaka su yutuyorlar, benim.icin guzel bir cozum oldu. Sebeke suyundan bu patentli araclar bakteri, parazit ve agirmetaller notralize ediyor. Bilim kismini yukarida anlattim ama daha kolay olarak http://enerjiksu.blogspot.com.tr den okuyabilirsiniz. Musluk ucuna takilan modeller, ev girisine takilan ya da elde tasinan modelle her akan suyu ve damacanayi yapilandirabilirsiniz. Suyunuzda tortu, camur vs varsa ozellikle daha farkli bir tat ariyorsaniz su yapilandirici arac onune klasik bir karbon filtre takabilirsiniz. Eger musluk.suyunu devamli icecekseniz buna suyunuzun mineral degeri dusukse bir de basit bir mineral filtresi eklenebilir. Yardimci olabildim mi? :)

   Sil
 7. Merhaba başak hanım evde kullandığımız ters ozmoz yöntemiyle çalışan su arıtma cihazına alternatif" jivara mountain spring" önermişsiniz satın alma listesinde göremedim fiyatı ve nasıl sipariş verileceği hakkında yardımcı olursanız sevinirim.

  YanıtlaSil
 8. http://thewellnessenterprise.com/product/reverse-osmosis-alternative/?twe=BasakPirtini

  Merhaba Mehmet bey,
  jivara urununde
  + seramik filtre (best filter ever 9 yil gidiyor ancak ellerinde su an yok, klasik basit bir seramik filtre ya da basit bir karbon filtre ile de alabilirsiniz)
  +jivara su yapilandirici (NAT plastik urunlerinin bir ust seviyesindeki, metal ve icinde dogal degerli kristaller bulunan su yapilandirici arac)
  +mineral kartus (eger suyunuz mineral acidan zayifsa oneriliyor)
  bulunuyor. Satin alma linki normalde yukaridaki. Ancak oradaki urunleri tek tek de alabilirsiniz. Daha fazla yonlendirme icin bana dogalanneyim@gmail.com e mail atabilirsiniz.
  Başak

  YanıtlaSil
 9. Teşekürler bu bilgi için. Bazı şeyler gelenekleşince anlamını & amacını unutuyoruz hatta sonraları saçma gelmeye başlıyo ama bu tür araştırmaları görünce anlıyoruz amacını..., mesela Mevlana Rumi hazretleri de suya la havle vela kuvvete illa billah diye okunmasını tavsiye etmiş...

  YanıtlaSil