26 Mart 2015 Perşembe

Evdeki acil yardım kitimiz: Nerolinn Herbal mix bitkisel damla ve Cold mix Krem

Doğal yaşamak istiyorsunuz.... Evdeki temizlik ürünlerini doğallaştırdınız. Gıdalarınızı doğal ve organik, taze ürünlerden seçmeye çalışıyorsunuz. Peki hasta olduğunuzda ne kullanıyorsunuz? Antibiyotik kullanmak istemiyorsanız siz de benim gibi bitki çayları, limon, sarımsak, soğan, çiğ beslenme yapabilirsiniz. Bunların yanında benim son 2 senedir en çok kullandığım doğal ilacım Nerolin Herbal mix, bitkisel damla aslında antibiyotik etkisi gösteren doğal yağlardan oluşmuş bir karışım. Bu damlanın yanında doğal yağlardan oluşmuş Nerolinn cold mix soğuk algınlığı kremini de kullanarak kış rahatsızlıklarını antibiyotiksiz atlatıyoruz.


Yağlar nasıl antibiyotiklerden güçlü etki gösterebilir?

Antibiyotik konusunda bir açıklık getirmek istiyorum. Antibiyotikler sadece bakterilere karşı kullanılan ilaçlardır. Bakteriler hücre duvarının dışına yapışık dururlar. Virüsler ise hücrenin içine girerler. Antibiyotikler bu bariyeri aşamadığı için virüslere etki etmezler. Doğal soğuk sıkım esansiyel terapik yağlar ise hücre duvarını aşıp içeri girer ve virüslere etki eder.

Doktorunuzun herhangi bir hastalığınızda ilk önce bakteri mi yoksa virüs mü olduğunu test yapıp bakarak, eğer bakteriyse antibiyotik yazması gerekir.

Nerolin Herbal mix bitkisel damlayı ilk olarak bundan 2 sene önce hayatımda ilk kez ortakulak iltihabı ve sinüzit olduğumda kullandım.

Aslında kulağım ağrıyınca araştırıp elimdeki çörek otu yağını damlatmıştım. Ağrı dindi ama tekrarlayınca doktora gidip teşhiş koydurdum. Sonra da elimden gelen yapabildiğim her türlü doğal uygulamayı yaptım. Bir de bu yağ karışımından damlattım kulaklarıma. 3 hafta sonra doktora gittiğimde iltihap gitmişti ve doktorun yazdığı hiç bir antibiyotik ve ilacı kullanmamıştım. Tecrübem hakkında yazdığım bloglarım aşağıda. Yazdığım beslenme, ve bitkisel uygulamaları ateş, öksürük, grip, soğuk algınlığı gibi pek çok akut hastalıkta etkili olacaktır:

Sinüzit ve ortakulak iltihabını doğal yollarla yendim
Ortakulak iltihabı için yardımcı tedaviler ve besin destekleri
Sümük yapan ve sümük silen yiyecekler
Evde Nerolinn Herbal mix bitkisel damlayı kullandığım ve faydasını gördüğüm rahatsızlıklar:
*Bakteri ve virüse karşı kullanılacak durumlarda ilk yardım olarak
*Ortakulak iltihabında (OTİT), kulaklara 1 damla, 12 saat arayla
*Bebeklerde öksürüğe karşı, kulağa 1 damla şeklinde (aynı anda göğüse doğal Nerolinn cold mix krem sürülüyor günde 2-3 kere)
*Yaralarda, yara üstüne 1-2 damla
*Ağız aftlarında, aft üstüne 1 damla
*Diş ağrılarında, direk diş üstüne 1 damla
*Soğuk algınlığına karşı, ağızdan 2-3 damla (1 fincan suya konarak da içilebilir)
*Öksürüğe karşı, ağızdan 2-3 damla (1 fincan suya konarak da içilebilir)
*Gece gelen öksürük krizine karşı, yatarken kulaklardan 1’er damla
*Boğaz ağrısına karşı, ağızdan 2-3 damla (1 fincan suya konarak da içilebilir)
*Ateş, ağızdan 3 damla (1 fincan suya konarak da içilebilir)
*Mantara karşı, 1-2 damla cilt üstüne ayrıca içilerek de desteklenir.*Burun tıkanıklıklarında, 1-2 damlayı gül suyu ile seyrelterek
*Genital bölge mantarlarında, kız çocuklarına oturma banyosu içine 1 ml eklenerek, yetişkinlerde genital bölge dışına ve için 1 ml direk pipetle rahatsızlık geçene kadar sabah akşam bir kaç gün boyunca uygulanır.

Seyreltme şişesi ve pipet
Nerolinn bitkisel damla yanında seyreltme şişesi ve pipeti ile geliyor. Seyreltme şişesine Nerolinn Gül suyuna 1-2 damla bitkisel damladan katarak sinüzit ve burun tıkanıklığında burun açıcı bir solüsyon elde edebiliyorsunuz.

İçeriği: Hypericum Perforatum L. (Centaury) Oil, Prunus Armeniaca (Apricot) Oil, Çörek Nigella Sativa (Black Seed) Oil, Rosa Canina (Rosehip) Oil, Glycerine (Glycerin), Juniperus Communis (Juniper) Oil, Melaleuca Alternitolia (Tea Tree) Oil, Lavandula Stoeechas (Lavindin) Oil, Myrtus Communis (Myrtle) Oil, Lavandula Angustifolia Miller (Lavander) Oil, Helichrysum Italicum (Immortelle) Oil, Olive Extract, Sage Extract, Tokoferol Acetat (Vitamin E), Pantotenhic Acid (Vitamin B5), Anthemis Nobilis (Camomile) Oil, Matricarita Recutita (German Camomile) Oil, Oleum Viola Cummunis (Violet Absolute) Oil.

*1 yaş altı bebeklerdeki kullanım miktarlarını lütfen Nerolinn sahibi Emine Koçer'den teyit edin çünkü bebeklerle ilgili pek çok kullaım tecrübesi oluyor. Bebeklerde mutlaka soğuk sıkım doğal ve organik, güvendiğiniz yerlerden alınmış esansiyel yağları kullanın. Yağları ilk defa kullanılırken mutlaka bebek, çocuk ve kendiniz üstünde kol içine ufak bir yerde cilt üstünde alerjiye karşı test edin.
*Paraben, petrol türevi ürünler, suni renklendiriciler, sentetik kokular, GDO’lar (Genetiği Değiştirilmiş Organizma) içermiyor.

Nerolinn Herbal mix bitkisel damlayı nasıl alabilirsiniz?
Taze hazırlanan herbal mix damlayı almak için 0212 284 83 72 no’lu Nerolinn Dükkanı telefonundan sipariş vermeniz gerekiyor.
Evde Nerolinn cold kremi kullandığım ve faydasını gördüğüm rahatsızlıklar:

*Soğuk algınlığı ve gribe karşı, göğüse, sırta ve ayak altlarına sürülüyor.
*Boğaz ağrılarında, dışarıdan sürülüyor.

Güçlü antioksidan etkisi ile vücutta biriken toksitleri uzaklaştırır, kanı temizler ve vücuda enerji veriyor. Temiz ve nemli cilde sabah ve akşam dairesel masaj hareketleriyle emilinceye kadar sürün. Bitkisel damla ile kullanıldığında ikisi birlikte daha etkili oluyorlar.

İçeriğindeki yağların iyi gelebileceğiniz düşündüğünüz diğer rahatsızlıklardaki kullanımları için bu karışımı hazırlayan Emine Koçer’e 0212 284 83 72 no’lu telefondan sorabilirsiniz.

İçeriği: Butyrospermumparkii (Shea Butter) Oil, Oleum Cocos Nucifera (Coconut) Oil, Prunus Amygdalus Dulcis (Sweet Almond) Oil, Cera Alba (Beeswax), Laurus Nobilis (Laurel) Oil, Eucalyptus Radiata (Eucalyptus) Oil, Rosmarinus Officinalis (Rosemary) Oil, Citrus Bergamia (Bergamia) Oil, Piper Nigrum (Peper) Oil, Pimpinella Anisum (Anisum) Oil, Salvia triloba (Sage) Oil, Mentha piperita (Peppermint)Oil, Tokoferol acetat (Vitamin E), Pantotenhic acid (Vitamin B5).

* Paraben, petrol türevi ürünler, suni renklendiriciler, sentetik kokular, GDO’lar (Genetiği Değiştirilmiş Organizma) içermiyor.
* T.C. Sağlık Bakanlığına Kozmetik Yönetmenliğine göre bildirimi yapılmıştır.

Nerolinn doğal cold mix kremi nasıl alabilirsiniz?
Nerolinn tarafından doğal, organik, yerli, GDOsuz, hayvanlar üstünde test edilmemiş kozmetik ürünlerini www.nerolin.com sitesinden sipariş ederek alabilirsiniz. Cold mix kremi ise 0212 284 83 72 no’lu Nerolinn Dükkanı telefonundan sipariş vermeniz gerekiyor.

Nerolinn ürünlerinde Doğal Annelere indirim!
Nerolin.com’dan ürün alırken Emine Koçer Doğal Annelere destek oluyor. Her 50 TL üstüne 5 TL indirim almak için hediye çeki kısmına “dogalanneyim” yazmayı unutmayın!

Nerolinn ile tanışmamız
Nerolinn ile ilk tanışmamız bundan 6 sene öncesine dayanıyor. Şimdi emekli olan doğalcı çocuk doktorumuz Hülya Sonugür bize yeni doğan bebeğimizin yüzüne sürmek için Nerolinn Rose Remedy Güllü kremi önermişti. Kendisi de çok alerjik olduğundan cildine sadece içeriğinde vitamin E dışında koruyucu ve katkı maddesi olmayan Nerolinn kremlerini kullanabiliyordu. Biz de böylece sevgili kimyager meslektaşım Emine Koçer ile tanışmış olduk. O zamandan beri muazzam pozitif enerjisi, samimiyeti ve bilgisiyle Emine bana ve kızlarıma her türlü hastalıklarında yardıma koştu. En yakın arkadaşlarımdan biri oldu. Ben de tamamen doğal, organik ve el yapımı kremlerini, doğal sabunlarını, organik esansiyel yağlarını severek ve güvenerek kullanıyorum. Kendi yaptığım kremlerime de Nerolinn esansiyel yağlarını katıyorum.

Size ve tüm ailenize doğal sağlık ve şifa dolu günler diliyorum!

Önemli not: Bu blog kendi araştırmalarım sonucu edindiğim bilgileri içermektedir. Bilgi vermek amacıyla yazılmıştır. Burada anlatılan ürünleri kullanıp kullanmamak sizin kendi sorumluluğunuzdadır. Herhangi bir hastalığın tedavisi için ilk önce doktorunuzla görüşmeyi ihmal etmeyin.
**********************************
***************************
Bana ulaşabileceğiniz linkler:

www.BasakPirtini.com

Doğal Annelik ile ilgili:
Doğal Anneyim Blogu: http://dogalanneyim.blogspot.com.tr
Milliyet Blog: http://blog.milliyet.com.tr/bashico
Facebook Doğal Anneyim Sayfası: www.facebook.com/dogalanneyim
Facebook Doğal Anneyim Grubu: www.facebook.com/groups/dogalanneyim
Instagram: www.instagram.com/dogalanneyim
Twitter: www.twitter.com/dogalanneyim
Youtube Başak Pirtini Kanalı: www.youtube.com/channel/UCRoKVtaVHmA48DsvW6Iid_A
Bilgi için e-posta: dogalanneyim@gmail.com

Enerjik Su ile ilgili:
Enerjik Su websitesi: http://enerjiksu.blogspot.com.tr
Facebook Enerjik Su Sayfası: https://www.facebook.com/enerjiksu/
Bilgi için e-posta: enerjiksu@gmail.com

Doğal yöntemlerle hayvan bakımı ile ilgili:
Bashico Blogu: http://bashico.blogspot.com.tr
Köpekler ve İnsanları Blogu: http://kopeklerveinsanlari.com
Facebook Hayvanlardan Mesajlar Sayfası: https://www.facebook.com/hayvanlardanmesajlar/
Instagram'da Hayvanlardan Mesajlar: www.instagram.com/hayvanlardanmesajlar

Başak Pirtini'den e-posta ile haber almak için e-bültene üyelik: 
http://eepurl.com/TeYdX

11 yorum:

 1. Arada kaldığı için soranlar oluyor. Taze hazırlandığı için bitkisel antibiyotik damla Nerolinn'e telefonla sipariş veriliyor. Telefon yazida var.

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. İçeriği yazan kısımdaki yağların adları hep yabancı ,güvenilir mi gercekten.

   Sil
  2. Bitkilerin latince ve ingilizce isimleri yaziyor. Googleda yazinca ne olduklari cikiyor.

   Sil
 2. Teşekkürler başak hanım.Ayrıca bebeklerin beslenmesi konusunda yazdıklarıniz (aile hekiminin görüşleri) çok işime yaradı.

  YanıtlaSil
 3. Başak hanım merhaba,siz bebeklerinizi kaç yıl emziriyorsunuz.bu konudaki araştırmalarınız kaç yıl emzirmenin doğru olduğunu söylüyor.ben iki yıldan daha fazla emzirmek istiyorum,en az üç yıl.bebek beslenmesi ile ilgili bir yazınızda bebeklerin 2 yaşından sonra süt içmemesi gerektiğini yazmışsınız çünkü sütü hazmeden emzimler yok oluyormuş o yaştan sonra.burda kastettiğiniz anne sütünün kesilmesi mi.2 yaşından fazla emzirmek zararlı mı.bu konuda çok kararsizim.

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Ben en fazla ilkini 15 ay, ikinciyi 2.5 yil emzirebildim... o kadar dayanabildim. 3. Kizimda bakalim ne kadar gidecek. Anne sutu de 2 yastan sonra azaliyor sindirimi ama esas bahsettigim inek sutu cunku anne sutu bize uygun olsa da diger hayvanlarin sutleri bize daha az uyuyor. Yine de enzimler azaliyor sindirim zorlasiyor ama tamamen bitiyor degil. Ancak bazi kisilerde ciddi laktoz ve kazein intoleransi var sute karsi. Boyle bir sey yoksa devam edebildigi kadar az da olsa emzirmek super bagisiklik demek :) mogollar 7 yasina kadar emziriyormus.

   Sil
 4. Merabalar bnm kizimda surekli iltihaplanma oluo kulaginda..ben buna doktora gidince onersem verirmi blmiorum ama..iltihaplanma surkli tekrarlio kizimda...:( ne yapmam gerekio yardimci olurmusunuz

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Bizim de aynı şekilde 4 aydır orta Kulak iltihabimiz var kullanmadigimiz antibiyotik kalmadi bebeğim 11,5 aylik ve primer immun yetmezlik hastaligimiz sebebiyle ivig tedavisi alıyoruz bu ürünü kullanirsak içerisindeki maddelerden dolayi bagisiklik sistemimizi baskilama gibi bir yan etkisi olabilir mi acaba? Telefon numaram 05073542494 ozlem yılmaz koşan

   Sil
  2. Ozlem hanim lutfen nerolinden urunun sahibi Emine Kocer ile gorusur musunuz? 0212 2848372.

   Sil
 5. Bizim de aynı şekilde 4 aydır orta Kulak iltihabimiz var kullanmadigimiz antibiyotik kalmadi bebeğim 11,5 aylik ve primer immun yetmezlik hastaligimiz sebebiyle ivig tedavisi alıyoruz bu ürünü kullanirsak içerisindeki maddelerden dolayi bagisiklik sistemimizi baskilama gibi bir yan etkisi olabilir mi acaba? Telefon numaram 05073542494 ozlem yılmaz koşan

  YanıtlaSil
 6. İyi gunler benim fregrans maddesine alerjim var ve bu her seyin icinde var. 11 yasindan beri egzama problemim var. Ve bu aralar artti.kullanabilecegim sabun yok nerdeyse olan lar euro uzerinden satiliyor. El kremleri etki etmiyor. En son doktorun onerdigi kremi arastirdim ve saglik bakanliginin yaptigi konrolde icine kortikostroid ekledikleri anlasilmis ve toplatilmis.kullananlar yeni uretimden memnun degil artik ne yapacagimi bilemiyorum sabun sampuan krem oneriniz var mı

  YanıtlaSil